futrzyki | e-blogi.pl
_blog futrzyki
Yorkshire Terrier (pies) 2016-01-27

Yorkshire Terrier, także zwane jako yorki to nieduże pieski, jakie przylegają do grupy psów ozdobnych a także przeznaczonych do towarzystwa. Yorki znamionują się niewielkim wzrostem i dłuższą sierścią o barwie ciemnej, stalowo – złotej czy także srebrno – złotej. Niezwykle istotne jest niezwykle dobre strzyżenie yorka, jego sierść powinna być długa i bardzo miękka w dotyku oraz jedwabista. Aczkolwiek istotne są również regularne kąpiele. Yorki (zdjęcie) to psy niezmiernie skłonne do zabawy a także nadzwyczaj energiczne, jakkolwiek są też dość mocno szczekliwe.


Zanim kupisz psa 2016-01-26

Coraz częściej rodziny z dziećmi decydują się na posiadanie czworonoga. Nie każdy zwierzak jednak potrafi w zadowalającym czasie przywiązać się do poszczególnych członków rodziny. Bardzo często pies jest zazdrosny o to, że właściciele poświęcają za dużo czasu dzieciom. Próbuje wielu sposobów, aby zwrócić na siebie uwagę, co może być bardzo męczące. Zagadnienie: pies, a dziecko spędza sen z powiek niejednemu hodowcy psów. Niemałą rewolucją w życiu zwierzęcia są narodziny dziecka. To właśnie dziecko jest teraz w centrum uwagi, co dla psa jest bardzo niezrozumiałe. Nie ma w tym nic dziwnego, że próbuje na wszelkie sposoby zmienić ten stan rzeczy. Niestety, czasem objawia się to agresją, którą jak najszybciej należy poskromić. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psiego psychologa (link), który pomoże nam zrozumieć zmianę w zachowaniu naszego kochanego zwierzaka. Trzeba zaznaczyć, że w przypadku małych dzieci najlepiej skusić się na pieska takiej rasy, która odznacza się dobrym porozumieniem z najmłodszymi członkami rodziny.


Jak zabawiać psa? 2016-01-26

Zwierzęta mają do dyspozycji dużo najróżniejszych zabawek, które bez problemu znajdziemy w sklepach zoologicznych. Możemy zamówić je przez Internet, z tego powodu, że prawie zawsze jest to o wiele tańsze rozwiązanie. Tego typu zakupy są ogólnie bardziej wygodne, więc nie ma w tym nic niezwykłego, że większość właścicieli psów stawia na takie rozwiązanie. Zabawki dla psa na ogół są wykonane z niezwykle elastycznych tworzyw, które jednocześnie muszą być wytrzymałe. Dzięki temu piesek może swobodnie je gryźć, nie psując ich formy. Warto podkreślić, że są one także bardzo interesujące wizualnie. W sklepach czeka na nas naprawdę szeroki wybór zabawek, więc każdy wyszuka coś właściwego, niezależnie od tego czy ma małego, czy nieco większego pieska. Nie sposób zaprzeczyć, że psy zazwyczaj szybko przywiązują się do określonej zabawki i chętnie ją podgryzają. Jest to dla nich wspaniała zabawa i jednocześnie sprawdzona alternatywa, gdy właściciela nie ma w domu. Z pomocą gumowych zabawek pupil momentalnie zapomni o nudzie, ćwicząc jednocześnie ogólną sprawność fizyczną. Czytaj więcej...


Dlaczego wybrałem yorki? 2016-01-25

Obecnie wiele osób posiada w swoim domu takie psy, jak yorki. Są to maleńkie pieski, niemniej jednak nie brak im żywiołowości i temperamentu, więc nasza strona została ofiarowana właśnie tym uroczym psiakom. Jeżeli ciekawi cię ta rasa i potrzebowałbyś rozszerzyć swoją wiedzę na temat yorków to z pewnością powinieneś uważnie zaznajomić się właśnie z naszą stroną. Niewątpliwie odnajdziesz na niej multum cennych oraz niesłychanie pożytecznych wiadomości...


Kot syjamski czy maine coon? 2016-01-22

Kilka miesięcy temu kupiłem no właśnie kota syjamskiego - tanio to niestety nie było, ale trudno bądź co bądź myśleć, że kot syjamski będzie niedużym kosztem. Zbytnio dystyngowane zwierzę, zapewne większość ludzi przyklaśnie tej opinii. No cóż, bardzo lubię tego kotka! Ładny wygląd u kota to coś bardzo ważnego. Na dodatek trudno nie docenić, iż są piekielnie pełne życia. Osobiście wolę koty, których jest wszędzie pełno, to bądź co bądź miła rozrywka. Naprawdę kupcie kota syjamskiego, zdecydowanie nie bójcie się tego.


Uważam, że autentycznie większość kotów to bardzo inteligentne istoty żywe. Jednakże ciężko nie dostrzec, iż bądź co bądź niektóre typy kotów są inteligentniejsze od innych. Choćby wywodzący się z Ameryki Północnej jakby nie patrzeć również śliczny, kot mainecoon, to szalenie inteligentne zwierzę. Naprawdę się cieszę, że aktualnie aż tak sporo osób kochających koty sięga po te koty, ponieważ pod każdym względem są niesamowite. Zgodzicie się ze mną?


Dane o kotach z tej strony. Za niepoprawne dane nie odpowiadam. W domu mam kota syjamskiego oraz maine coon i stwierdzam, że są kochane. Nie widzę w nich wady.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]