futrzyki | e-blogi.pl
_blog futrzyki
Pomoc w schronisku 2014-09-23

Schroniska to miejsca, które często są odwiedzane przez miłośników zwierząt. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli nie zamierzamy przyjąć pod swój dach jednego z piesków, to możemy pomóc tego typu placówkom. Nie chodzi tutaj wyłącznie o udzielenie wsparcia finansowego czy zakup pokarmu dla psów. Należy bowiem dodać, że wielu ludzi odwiedza schroniska, aby przez chwilę pobyć z czworonogami. Wolontariusze mogą wyprowadzać na spacer wybrane pieski, czym sprawiają im nie lada radość. Nie da się ukryć, że dla tych stworzeń to prawdziwe przeżycie, na które czekają z niecierpliwością. Pracownicy schronisk nie mają czasu, aby regularnie wyprowadzać każdego psa na długi spacer. Jest to po prostu fizycznie niemożliwe. Na szczęście, dzięki wsparciu dobrych ludzi, można pomóc niektórym czworonogom. Warto zachęcić do działania nasze dzieci, które przy okazji nauczą się empatii i bezinteresownej pomocy tym, którym w życiu się nie poszczęściło. Być może wolontariat stanie się pierwszym krokiem do przygarnięcia pieska na stałe.


Pies ze schroniska 2014-09-23

Jeśli nie zależy nam na rasowym piesku, koniecznie powinniśmy odwiedzić schronisko dla zwierząt. W poszczególnych boksach czekają na nas psy, które już dawno nie czuły rodzinnego ciepła. Z pewnością odwdzięczą się za naszą dobroć posłuszeństwem i wiernością. Wielu ludzi decyduje się na przygarnięcie takiego pieska. Najczęściej można znaleźć w schroniskach kundelki, ale nie tylko. Czasami zdarza się, że ludzie oddają do nich psy rasowe. Z pewnością każdy miłośnik czworonogów znajdzie pupila odpowiedniego dla siebie i całej rodziny. Te zwierzęta naprawdę czekają na to, aż ktoś okaże im odrobinę serca. Jednym gestem możemy odmienić całe ich życie, zyskując przy tym oddanego przyjaciela. Warto wspomnieć, że obecnie ludzie coraz częściej decydują się na przygarnięcie psa ze schroniska. Trzeba przyznać, że jest to bardzo korzystne, ponieważ takie zwierzę na ogół ma zrobiony komplet badań, łącznie ze szczepieniami. Nie będziemy zatem musieli martwić się tego typu sprawami – wystarczy, że zgodzimy się je przygarnąć.


Groźne psy 2014-09-23

Wielu hodowców oferuje nam groźne rasy psów, które są słynne z mocnej czaszki i częstej agresji. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie należy uogólniać, jednoznacznie skreślając tego typy psy. Nie da się jednak ukryć, że niektóre z nich mają predyspozycje do większej agresji niż pozostałe rasy. Można tutaj wymienić bulteriery czy amstafy. Ich tresura i wychowanie wymaga od człowieka odpowiednich umiejętności. Amator nie powinien decydować się na wymienione zwierzęta, ponieważ może sobie nie poradzić z ich usposobieniem. Nie warto w ten sposób ryzykować. Tego typu rasy trzeba od małego uczyć życia u boku człowieka. Nie jest to jednak takie łatwe, jak w przypadku labradorów czy dalmatyńczyków. Jeśli zatem nie mamy odpowiedniej wiedzy, powinniśmy zdecydować się na inną rasę. Niestety, wielu ludzi mimo wszystko kupuje tego typu psy, a efekty takiego postępowania bywają tragiczne. Szczególnie, jeśli pupil wymknie się spod naszej kontroli i dojdzie do ataku na przechodnia lub na samego właściciela.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]